Nie dla dyrektywy!


Zablokujmy Unijną Dyrektywę dotyczącą zmian w dostępie do broni palnej.

Dowiedz się więcej

O co chodzi?


W wyniku zamachów terrorystycznych przeprowadzonych w listopadzie 2015 roku w Paryżu władze Unii Europejskiej postanowiły przeciwdziałać problemowi uzbrojonych przestępców na terenie państw EU. Jednym z pierwszych działań w tej sprawie było posiedzenie, w wyniku którego została przedstawiona poprawka do Dyrektywy Council Directive 91/477/EEC. Największą zmianą w tym dokumencie, chociaż nie jedyną, jest klasyfikacja broni palnej samopowtarzalnej, przypominającej broń wojskową do kategorii A - broni niedostępnej dla cywilów. W wyniku tych zmian nie będzie można zakupić wielu popularnych modeli broni sportowej oraz myśliwskiej, a istniejące egzemplarze będa musiały być zniszczone.

Broń tego typu nie była użyta w atakach terrorystycznych.

Prawo nie może działać wstecz. Jeśli otrzymaliśmy na coś pozwolenie, nie może to być dekretem odebrane

Nie wolno karać ogółu za zbrodnie niewielu.

Unia Europejska takimi działaniami rozbraja praworządnych obywateli i nie zrobi nic w kierunku przeciwdziałania aktom terroru. Za zbrodnie nielicznych karze podlega całe społeczeństwo. Jest to doktryna zgodna z ideologią stalinowską i na takie działania nie powinno być miejsca w demokratycznej Unii Europejskiej.

Źródło

Jak pomóc?


Powiadom swojego reprezentanta w UE

Polska posiada prawie 50 europarlamentarzystów w Parlamencie Europejskim. To ta instytucja będzie mogła zablokować wprowadzenie zmian w dyrektywie. Pobierz przykładowy list oraz liste adresów email europosłów i daj sie usłyszeć

Powiadom media

Media w Polsce są zainteresowane tematem dostępu do broni palnej. Jeśli możesz - nakieruj właściwe osoby na tą akcję.

Powiadom znajomych

Dużo z nas jest członkiem klubu strzeleckiego, koła łowieckiego lub stowarzyszenia kolekcjonerskiego. Udzielamy sie na forach internetowych o różnych zainteresowaniach. W dobie mediów społecznościowych możemy szybko rozprzestrzenić informację o problemie. Im więcej osób przyłączy się do akcji tym istnieje więszka szansa na powodzenie i skuteczne zablokowanie krzywdzących zmian.

Co jeszcze możemy zrobić?


Sprawdź akcje i stowarzyszenia poniżej. Tam też możesz pomóc..

Chcesz coś zasugerować? Masz pomysł jak pomóc?
"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność."

-- Benjamin Franklin