Bruksela myli się w sprawie broni

Lepszym pomysłem byłoby pozwolenie oraz przyzwolenie na ukryte noszenie broni przez policjantów oraz personel wojskowy po służbie. Jesse Hughes, wokalista zespołu który występował w Paryskim klubie Bataclan, gdzie w listopadzie 2015 roku 89 osób zostało zabitych, powiedział, że na widowni było ośmiu policjantów po służbie. Gdyby ci funkcjonariusze mieli przy sobie swoją broń, rezultat być zupełnie inny.

Ale Francja, w tym okresie, ograniczała możliwość noszenia ukrytej broni przez funkcjonariusz po służbie. Belgia, Dania i inne państwa UE nie pozwalają na noszenie broni przez mundurowych po służbie, tak jakby ci oddani mężczyźni i kobiety nie byliby godni zaufania zaraz po opuszczeniu pracy.

Funkcjonariusze po służbie z całą pewnością znajdą się w centrum kolejnego ataku. Byłoby nierozsądne odmówić im możliwości zapewnienia obrony innym, która tak wielu z nich pragnie zapewnić.

*Broń samopowtarzalna i samoczynna jest popularnie określana półautomatyczną i automatyczną. Oba terminy są używane i zrozumiałe, ale są nieprecyzyjne.

** Zakaz broni szturmowej w USA